1. Počítač, sluchátka

Pro účast na hodinách budete potřebovat alespoň průměrně výkonný počítač připojený k Internetu a sluchátka s mikrofonem.

Tip: Reproduktory a integrovaný mikrofon používat opravdu nedoporučujeme. Snížili byste tak kvalitu poslechu nejen sobě, ale i ostatním ve třídě.

2. Založení účtu

Založte si u nás účet.

Tip: Při registraci si zvolíte i výchozí vzhled vašeho avatara. Založení účtu je otázkou chvilky a dokud se nepřihlásíte do konkrétní třídy, je nezávazné.

3. Instalace programu Firestorm

Nejprve stáhněte a nainstalujte program Firestorm podle verze vašeho operačního systému. Pozor, je třeba volit variantu "For SL & Opensim", nikoliv pouze "For SL" se kterou by nebylo možné přihlásit se do světa Metropolis.

Tip: Nevíte-li zda je váš systém 64-bitový nebo 32-bitový, postup jak to zjistit naleznete zde. Používáte-li Mac nebo Linux, vyberte si zde a volte variantu "For SL & Opensim", nikoliv pouze "For SL". Pokud používáte Windows XP, můžete zkusit Firestorm OS 32-bit pro Windows XP, nicméně na tomto starém operačním systému může být program méně stabilní, a tak doporučujeme upgrade.

4. První přihlášení

Spusťte program Firestorm a zadejte přihlašovací údaje ke svému avatarovi. Jako svět vyberte Metropolis Metaversum a jako lokaci zadejte "EnglishLife" (bez uvozovek). Můžete se podívat též na screenshot přihlašovací obrazovky s instrukcemi co kam vyplnit.

Tip: Nečekejte na vaši hodinu dle rozvrhu a do virtuálního světa se přihlaste třeba hned. Díky tomu se s prostředím v předstihu seznámíte a při první hodině půjde vše hladčeji.

5. Orientace ve virtuálním světě

Následující video zběžně představí uživatelské rozhraní používaného prohlížeče Firestorm. Ukážeme si, jak komunikovat s ostatními avatary, jak se pohybovat ve světě, jak přizpůsobit svůj vzhled a další funkce.

Tip: Pokud je vám prostředí virtuálního světa a představené ovládání cizí, zpočátku se můžete zaměřit na nejzákladnější funkce, tedy na to, jak se pomocí šipek na klávesnici ve světě pohybovat a jak komunikovat psaným textem a hlasem.

kurzy aktivní angličtiny ve virtuálním světě